Vyhľadávanie realít:
Najnovšie ponuky

Znižujeme energetickú spotrebu – 3 tipy ako modernizovať vykurovací systém

Ako čo najviac ušetriť pri bývaní vo vlastnom? Novodobé technológie dokážu skutočne pomôcť pri šetrení peňazí. Trend zateplovania a výmeny netesných okien je už dávno preč. S príchodom noviniek vo vykurovacích systémoch prichádza na rad niečo novšie – ich modernizácia. Pozrime sa na 3 možnosti, ako môžeme znížiť energetickú spotrebu.

Plynový kotol – jeho výhody

Jeden z azda najrozšírenejších spôsobov vykurovania. Vďaka vysokému stupňu plynofikácie na Slovensku je vlastnenie plynového kotla obrovským trendom. Nielenže prináša vysokú účinnosť, ale novodobé plynové kondenzačné kotly garantujú oproti zastaralým kotlom hlavne nižšiu spotrebu energie. Výhodou je možnosť inštalácie na stene i na zemi nielen do rekonštruovaných objektov, ale aj do starých domov. Charakterizujú ich prvky ako malé rozmery a úspora priestoru, preto ich použitie možno uplatniť bez akejkoľvek väčšej rekonštrukcie. Okrem veľkostných a hmotnostných benefitov väčšina zariadení garantuje aj extrémne tichý chod a nízke hodnoty emisií podľa najnovších predpisov. Navyše je možné zapojiť ich do kaskády kotlov s veľkým rozsahom výkonu, ktorý sa delí podľa počtu odberateľov. To poteší snáď každého majiteľa bytového domu, keďže takáto kaskáda si vyžaduje nižšie náklady na prevádzku.

Tepelné čerpadlo – kedy a prečo?

Tepelné čerpadlo sa v súčasnosti považuje za najekologickejší a najekonomickejší zdroj tepla. Vďaka reguláciam EÚ ide o jeden z najvhodnejších variantov, čo sa týka energetickej certifikácie. Hodnoty A+ / A++ sa mu pripisujú hlavne vďaka rozsiahlym možnostiam použitia. Tepelné čerpadlo využíva ako zdroj tepla vzduch, vodu i teplo akumolované v zemi, preto je ideálnym zdrojom tepla pre rodinné aj bytové domy naprieč celým Slovenskom. Výhodou je, že zaručuje tepelnú pohodu počas celého roku, keďže zariadenie dokáže kúriť v zime a chladiť v lete. V prípade absencie plynovej prípojky v rodinnom dome bývajú obstarávacie náklady nižšie ako keby si má majiteľ platiť za prípojku plynu, kvalitný kotol a klimatizáciu. Tepelné čerpadlo sa určite oplatí hlavne pri modernizácii, výmenou starých radiátorov za podlahové vykurovanie. Neprodukuje žiadne emisie, sprevádza ho tichá prevádzka a odbremení od revíznych kontrol komína.

Aj solárna zostava dokáže ušetriť

Najľahšie dostupný a prakticky jeden z nevyčerpateľných zdrojov energie – slnečné žiarenie. Jeho využitie umožňujú solárne technológie, ktoré premieňajú slnečné lúče na teplo, či už na prípravu teplej vody alebo vykurovanie. Slovensko je v aktivite slnečného svitu na slušnej úrovni, čo dáva celkom dobré predpoklady na aktívne využívanie slnečnej energie. Energiu zo slnka je možné reálne využívať 7 až 9 mesiacov v roku, pričom v zime je jej prínos pomerne malý. Medzi výhody solárnych panelov patrí ich vysoká životnosť– pri správnom používaní väčšina výrobcov garantuje až 25 rokov. Taktiež výrazne neovplyvňujú emisie a z dlhodobého hľadiska ušetria na financiách.

Byt

Ponúkame byty na predaj a prenájom nielen na Slovensku. 

Rodinný dom

Pomôžeme Vám s hľadaním Vášho vysnívaného domu, alebo vily. 

Pozemok

Nájdite si u nás pozemok pre Váš dom, alebo pre Vaše podnikanie. 

Chata

Vďaka nám si splníte Váš sen o vlastnej chate, alebo chalupe. 

Komerčné

Podnikajte v nových kancelárskych a obchodných priestoroch. 

Tatry

Nájdite svoj vysnívaný apartmán... 

Chorvátsko

Vyberte si u nás Vašu nehnuteľnosť v Chorvátsku...