Vyhľadávanie realít:
Dobrý remeselník je poklad. Ako ho nájsť?
Najnovšie ponuky

Dobrý remeselník je poklad. Ako ho nájsť?

Keď človek rekonštruuje byt, zvyčajne nezvládne všetky práce vykonať sám. Dobrý remeselník je preto priam pokladom. Určite ste ale narazili na hrôzostrašné historky o tom, ako robotníci v byte pokazili, čo sa dalo. Ako sa vyhnúť nepríjemným zážitkom a nájsť kvalitného remeselníka, ktorý vám z rekonštrukcie bytu nespraví peklo?

 

Stanovte si priority: lacno, rýchlo, dobre

 

V prvom rade si treba ujasniťpriority. Zjednodušene, vyberaťsa dáz kombináciítroch základných atribútov: rýchlo, lacno, dobre. Zmierte sa s tým, že remeselníka, spĺňajúceho všetky tri podmienky naraz asi nenájdete. Musíte si preto zvážiť, čo je pre vás podstatné. Ak chcete prácu odvedenúdobre a lacno, bude to pravdepodobne trvať. Ak sa rozhodnete pre kombináciu lacno a rýchlo, musíte rátaťs tým, že budete nejakéveci po remeselníkoch dorábať. No a rýchla a dobrápráca zase pravdepodobne nebude lacná.

Firmu, partiu alebo remeselníkov na každúprácu zvlášť?

 

Služby stavebných firiem nie súnajlacnejšie. Zháňaťmurára, vodára, elektrikára zvlášťmôže byťzdĺhavé. Jednoduchšou a lacnejšou cestou je preto nájsťzohratúpartiu remeselníkov - živnostníkov, v ktorej súodborníci na každúoblasťrekonštrukcie. Jedna partia tak pokryje všetky vaše potreby. V remeselníckych partiách zvykne fungovaťvnútornákontrola, keďže nekvalitnápráca jedného padána hlavy všetkých. Nevýhodou však býva, že dobríremeselníci mávajúroboty vyše hlavy a vy budete musieťčakaťalebo prispôsobiťitinerár prác voľným miestam v ich diároch.

 

Kde ich nájsť?

 

Či užsa rozhodnete pre partiu alebo budete oslovovaťremeselníkov zvlášť, ostáva otázka, podľa čoho si vybrať. Samozrejme, najlepšie je, ak máte šikovných a schopných pracantov v rodine či medzi priateľmi. Ak to ale nie je vášprípad, určite sa v prvom rade povypytujte medzi známymi. Nespoliehajte sa len na jeden zdroj informácií. Žurnalista, ktorýpíše článok, potrebuje maťsvoje informácie overenéz viacerých zdrojov. Takisto to platípre tých, ktoríhľadajúdobrého remeselníka. Získajte čo najviac referencií- viac hláv, viac rozumu. Platítiež, že spoliehaťsa môžete len na informácie z prvej ruky. Kamarát priateľovho známeho - to je veľmi neistáreferencia.

 

A čo keďmi priatelia nikoho neodporučia?

 

Ak vaše pátranie v okruhu známych neuspelo, obráťte sa na internet. Užaj na Slovensku existujúwebovéportály, na ktorých môžete nájsťhodnotenia remeselníkov. Prečítajte si, čo ich bývalíklienti hovoria o ich službách a budete vyberaťkvalifikovanejšie. Internet ponúka riešenie aj tomu, kto nemáčas oslovovaťfirmy či živnostníkov po jednom. Existujústránky, na ktorých zadáte dopyt a vyžiadate si cenovéponuky remeselníkov. Tieto portály vám tiežposkytnúinformáciu o kvalite práce remeselníkov v recenziách a užívateľských komentároch.

 

A nezabudnite remeselníka po skončenípráce ohodnotiť, či užv kruhu známych alebo na internete. Pomôžete tak ďalším zjednodušiťich hľadanie.

« Späť na všetky články

Byt

Ponúkame byty na predaj a prenájom nielen na Slovensku. 

Rodinný dom

Pomôžeme Vám s hľadaním Vášho vysnívaného domu, alebo vily. 

Pozemok

Nájdite si u nás pozemok pre Váš dom, alebo pre Vaše podnikanie. 

Chata

Vďaka nám si splníte Váš sen o vlastnej chate, alebo chalupe. 

Komerčné

Podnikajte v nových kancelárskych a obchodných priestoroch. 

Tatry

Nájdite svoj vysnívaný apartmán... 

Chorvátsko

Vyberte si u nás Vašu nehnuteľnosť v Chorvátsku...