Vyhľadávanie realít:
Prineste jarný vánok do vášho bývania
Najnovšie ponuky

Prineste jarný vánok do vášho bývania

Jar sa pomaly, ale isto dostáva k moci a premieňa fádny svet na rozkvitnutú záhradu. Chceli by ste kúsok z nej doniesť aj do svojho bývania? Ukážeme vám, ako na to.

S prvými jarnými lúčmi sa ľudia začínajú zahaľovať do veselších a výraznejších farieb, tak prečo nedopriať podobný pôžitok aj svojmu bývaniu? Nemusíte hneď vyhodiť všetok nábytok a premaľovať steny, s pár šikovnými tipmi si jar vo vašom byte môžete nastoliť aj prostredníctvom dostupných dekorácií či doplnkov. Vhodne zvolené prvky tak celému obytnému priestoru dodajú svieži nádych.

Farby sú základ


Tohtoročná sezóna sa nesie v duchu pastelových farieb. Rozličné tóny jednej farby majú rovnako harmonický efekt, ako miešanie dvoch či viacerých rôznych. Pastelové farby sú dosť výrazné na to, aby presvetlili váš byt, ale nepôsobia agresívne, skôr upokojujúco. Ak teda do vášho bývania chcete priniesť jarnú sviežosť, siahnite napríklad po hrnčekoch, rámčekoch na fotografie alebo vankúšoch v pastelových farbách, ktorých škála sa vinie od žltej až po bledomodrú. Ak si však nechcete meniť výbavu svojej domácnosti až do takej miery, príjemnou alternatívou na prevzdušnenie domácnosti je napríklad posteľná bielizeň vo veselých farbách.

Siahnite po jarných vzoroch


Veľkej obľube sa tešia aj rôzne prírodné vzory, či už sa nachádzajú na tapetách, dekách alebo podnosoch. Vzbudzujú tak dojem, že je človek bližšie rozkvitnutej prírode za oknami a pochmúrne zimné tóny vystriedali farby. Najpoužívanejšie vzory sú jednoznačne kvetiny, ale pekný efekt dotvoria aj doplnky s potlačou vtákov, listov či rozmanité ornamenty. V súčasnosti je možné kúpiť aj krásne vzorované koberce, ktoré tiež pozdvihnú celkový dojem z miestnosti. Na spríjemnenie nedeľného obedu prehoďte cez stôl veselý vzorovaný obrus a k tanierom priložte servítky s jarnou tematikou. Boj s dotieravým slnkom štýlovo vyhráte pomocou vzorovaných záclon alebo závesov.

Trendy dekorácie


 Nenápadnými prvkami, ktoré od základov zmenia celý vzhľad bytu, sú dekorácie. Často pôsobia úplne nevýrazne, ale predsa len celú izbu omnoho viac zútulnia. Obľúbené sú v prvom rade sviečky všetkých tvarov, veľkostí, farieb i vôní. Tieto môžete umiestniť do svietnikov, ktorých je v každom obchode s dekoráciami do domácnosti viac než dosť. Častokrát je to pritom svietnik, ktorý oživí inak prázdnu poličku alebo komodu. Medzi ďalšie obľúbené dekorácie patria napríklad rôzne vankúše, ktoré majú nielen praktickú, ale aj estetickú funkciu. Už dávno nepatria iba na pohovku v obývačke, smelo nimi ozdobte posteľ či kreslo v záhrade. Aj obyčajné vchodové dvere razom ožijú, ak na ne zavesíte pestrofarebný jarný veniec. Steny budú pôsobiť oveľa veselším dojmom, keď na nich budú visieť vaše obľúbené rodinné momentky v rámikoch žiarivých farieb a vzorov. Mnohé z týchto doplnkov si dokonca viete vyrobiť aj sami.

Kvetiny sú vždy dobrá voľba


Tým najjednoduchším spôsobom, ako si pretvoriť bývanie do jarnej nôty, je dať do vázy kyticu kvetov. Nezáleží na tom, či to budú narcisy alebo lúčne kvety, výsledný dojem bude rovnako dobrý. Kvety totiž evokujú v človeku vnútorný pokoj, harmóniu a kontakt s prírodou. Aby bolo zdobenie interiéru úplné, nezabudnite kvetiny vložiť do farebnej vázy alebo zasadiť do pekného kvetináča. Zďaleka už neplatí, že by všetko malo ladiť s nábytkom či stenami  – pokojne farby aj vzory miešajte, v súčasnej dobe je to považované za veľmi štýlový spôsob skrášľovania bývania. 

« Späť na všetky články

Byt

Ponúkame byty na predaj a prenájom nielen na Slovensku. 

Rodinný dom

Pomôžeme Vám s hľadaním Vášho vysnívaného domu, alebo vily. 

Pozemok

Nájdite si u nás pozemok pre Váš dom, alebo pre Vaše podnikanie. 

Chata

Vďaka nám si splníte Váš sen o vlastnej chate, alebo chalupe. 

Komerčné

Podnikajte v nových kancelárskych a obchodných priestoroch. 

Tatry

Nájdite svoj vysnívaný apartmán... 

Chorvátsko

Vyberte si u nás Vašu nehnuteľnosť v Chorvátsku...