Vyhľadávanie realít:
Ako spoznať dobrého developera
Najnovšie ponuky

Ako spoznaťdobrého developera

Chcete byt, ktorý bude presne zodpovedať vašim predstavám? Poobzerajte sa po nových realitných projektoch. Ako ale spoznaťdobrého developera, ktorý váš vysnený byt naozaj postaví a od ktorého nebudú hroziť rany pod pás a nečakané výdaje? Poradíme vám, čo si treba všímať.

Získajte čo najviac informácií o projekte

Zistite si, kto presne za projektom stojí. Vyhnite sa zamotaným spletencom firiem a vzťahov. Veľa tiež napovie, z čoho sa stavba financuje. Ak sa developer spolieha na “vlastné zdroje”, majte sa na pozore. Môže to znamenať, že developer nemá dosť financií a stavať chce za peniaze budúcich vlastníkov bytov, čiže aj za vaše. To naznačuje vyššie riziko krachu celého projektu. Ideálne je, ak budovu financuje banka. U nej si môžete byť istí, že to dotiahne do úspešného konca.

 

 

Referencie sú dôležité

Pozrite si, ako dlho je vami vyhliadnutá firma na trhu. Čím dlhšie, tým lepšie - odfiltrujete tak podvodníkov, ktorí po každom projekte zakladajú novú spoločnosť, aby sa vyhli zodpovednosti za svoju nekvalitnú robotu.

Navštívte stavby, ktoré váš developer realizoval. Porozprávajte sa s ich obyvateľmi. Ako sa im v domoch žije? Pomôže vám to získaťinformácie o kvalite práce “vašej”firmy. Dobrou referenciou sú aj prípadné ocenenia, ktoré developer za svoje stavby získal.

 

Dobrýdeveloper - detailnázmluva

Dôveryhodná firma vám pripraví detailne vypracovanú zmluvu. Mala by byťnapísaná na základe občianskeho zákonníka a obsahovaťpresne stanovené rozsahy dodávaných služieb, pevné dátumy a záruky, ako aj presné podmienky reklamácií. Zmluva od dobrej firmy bude obsahovať detailný popis vybavenia bytu: výrobcu, meno výrobku, katalógové číslo. Kvalitný developer vám poskytne technický výkres s presným umiestnením zariadenia. O dôveryhodnosti firmy napovie ochota zahrnúťdo zmluvy vaše pripomienky a klientské zmeny. Neuspokojte sa s tvrdením, že to či ono je ich štandard.

 

Správna firma odpovie na všetky vaše otázky

Dobrý developer je ochotný a schopný povedať vám všetko, čo o projekte potrebujete vedieť. Dá n hliadnuť do dokumentácie, zodpovie otázky o technických detailoch. Stanoví jasné podmienky fungovania domu - kedy a akým spôsobom vznikne spoločenstvo vlastníkov, aké vysoké budú poplatky za údržbu domu a kto ju bude maťna starosti. Dajte si pozor na jasne stanovené podmienky prevzatia nehnuteľnosti a presne určené doby na odstránenie prípadných nedostatkov.

 

Dostatok času na prehliadku bytu

Spoľahlivá firma vás nebude pri prehliadke bytu a spoločných priestorov naháňať. Pred prebratím vášho budúceho domova sa predsa potrebujete detailne zoznámiťs jeho stavom. Dobrý developer vám to umožní.

 

Prístup k lokalite

Kvalitného developera spoznáte aj podľa zodpovedného prístupu k celej lokalite. Ak v projekte nie je ani zmienka o tom, ako bude okolie domu vyzerať, dajte ruky preč. Plánuje či stavia firma v okolí domu chodníky, záhradu pre obyvateľov, alebo detské ihrisko? V tom prípade je to tá pravá. Nech sa vám dobre býva!

« Späť na všetky články

Byt

Ponúkame byty na predaj a prenájom nielen na Slovensku. 

Rodinný dom

Pomôžeme Vám s hľadaním Vášho vysnívaného domu, alebo vily. 

Pozemok

Nájdite si u nás pozemok pre Váš dom, alebo pre Vaše podnikanie. 

Chata

Vďaka nám si splníte Váš sen o vlastnej chate, alebo chalupe. 

Komerčné

Podnikajte v nových kancelárskych a obchodných priestoroch. 

Tatry

Nájdite svoj vysnívaný apartmán... 

Chorvátsko

Vyberte si u nás Vašu nehnuteľnosť v Chorvátsku...